Oca 9, 2019
405 Views
0 0

Yeşil Peri Nedir? Nasıl içilir?

Written by

Geçmişten günümüze içki birçok kişinin vazgeçemediği lezzetler arasında yer alıyor. Özellikle yüksek alkol oranına sahip içkiler her daim tercih sebebi olmuştur. Bu içkiler arasında öne çıkan çeşitlere baktığımızda yeşil perinin öne çıktığını görüyoruz. 1900’lü yılların başlarında satışa sunulan içki, yüksek alkol oranı ile birçok kişinin ilk tercih ettiği içkiler arasında yer almaktadır. Pelin otu ile üretilen bu içki 1912 yılında Amerika da yasaklanır ve bununla birlikte 1915 yılına gelindiğinde birçok Avrupa ülkesinde de sırası ile yasaklanmıştır.

Neden Yasaklanmıştır?

İçerisinde sadece pelin otu değil aynı zamanda yeşil anason başta olmak üzere birçok madde bulunan bu içki, kişi üzerinde ciddi oranda etkileri bulunmaktadır. Uyuşturucu yapımında da kullanılan pelin otu yüksek alkol özelliği nedeni ile birçok ülkede kullanımı yasaklanmıştır. Pelin otundan elde edilen sıvının damlatılması ile elde edilen yeşil peri, ülkemizde de satışı yasak olan içkiler arasında yer almaktadır. Pelin otunun ve içinde bulunan birçok madde nedeni ile içkinin satışı yasaklanmıştır.

Yeşil Peri Nasıl İçilmelidir?

Yüksek alkol oranı nedeni ile içmek isteyenler bir hayli zorlayan yeşil periyi içerken, yudumlayarak içilmesi önerilir. Hızlı şekilde içildiğinde yüksek alkol özelliği nedeni ile gerçek anlamda sarhoş etme ve uyuşturma etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle shot olarak tek seferde içilmesi önerilir. İçmeden önce acılığını almak için içerisine şekerde atabilirsiniz.

Article Categories:
İnceleme · Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir