Tem 8, 2019
67 Views
0 0

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz Güzel Ülkeler

Written by

Geçenlerde sizlere dünyanın en pahalı şehirleri başlığı adı altında dünyanın en pahalı 10 şehirini listelemiş, hatta İsviçre 3 şehirle sıralamayı girdiğinden İsviçre’yi kendimizce dünyanın en pahalı ülkesi ilan etmiştik. Ama bugün fazla para görmeyeceksiniz, bugün sizlere dünyanın en ucuz ülkelerden derlediğimiz tatile ideal ülkeleri sıralayacağız. Hazır tatil arefesindeyken size ilaç gibi gelecek bu yazımızı pür dikkat okumanızı tavsiye ederiz.

Tatil için Ucuz ve Güzel Ülkeler

Ukrayna

Listemize Ukrayna ile başlıyoruz. Pasaport ve vize olmadan gidebileceğiniz bir ülke olan Ukrayna’nın para birimi Grivna, bizim para birimimiz Türk lirasından daha değersiz. Bu da zaten bizim 1-0 önde başlamamıza olanak sağlıyor. Zamanında Türkiye’nin para birimi değer kaybetmeden önce 1 Türk Lirası yaklaşık 8 Ukrayna Grivna’sına eşitti. Şuanda da 1 Türk Lirası yaklaşık 4,5 Ukrayna Grivnasına eşit.

Hem tatil hem de gece hayatı açısından oldukça güzel bir şehir olan Ukrayna, size güzel bir tatil deneyimi yaşatacaktır, değerlendirin deriz.

Arnavutluk

Ukrayna gibi vize istemeyen ülkelerden biri olan Arnavutluk, az turiste sahip olma avantajıyla bu yıl sizin için doğru yer olabilir. Ucuz olmasına rağmen az turist ağırlayan bu ülke de Ukrayna gibi size güzel bir deneyim yaşatacaktır. Belki de Ukrayna’dan tek farkı gidişte pasaport kullanmanızdır.

Bulgaristan

Sofya gibi güzel şehirlere sahip olan ve İstanbul’dan arabayla bile ulaşım sağlayabileceğiniz komşu ülkemiz Bulgaristan’ını da alternatifler arasında değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Sizi hem dinlendirecek hem de kültürel açıdan zengin bir bilgiyle donatacak olan komşu ülke Bulgaristan’a gidiş için pasaport sahibi olmanız ve vize almanız gerekiyor. İlk 2 ülkemizden sonra bu ağır gelmesin 🙂

Gürcistan

Arabayla bir Gürcistan gezintisini de mutlaka tatil listenizde göz önünde bulundurun. Pasaport olmadan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Cüzdanı ile seyahat edebileceğiniz Gürcistan için vize almanız gerekiyor.

Pakistan

Güzel ülkemizi kardeş ülke olarak gören Pakistan’ı da mutlaka boş bir vaktinizde gidip görmenizi tavsiye ederiz. Özellikle el işçiliği bakımından oldukça gelişmiş olan bu ülke sizlere kültürel açıdan enfes bir tatil deneyimi sunacaktır.

Sizin de tatil için ucuz ve güzel alternatifleriniz mevcutsa yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Article Categories:
Ülkeler · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir