Ara 29, 2018
106 Views
2 0

Telefonundan Ayrılmaya Hazır Mısın?

Written by

Birçok akıllı telefon arasında, cihazlarımızda harcadığımız süreye ilişkin artan bir rahatsızlık duygusu söz konusu.

Google, Android kullanıcılarının yaklaşık %70’inin teknoloji kullanımlarında “daha iyi bir denge bulmak” istediğini söyledi.

Ancak bu teknoloji sektörünü garip bir noktaya getiriyor. Birçok firma için iş modelinin tam tersini yapması gerektiğinde, müşterilerinin telefonlarından ayrılmalarına nasıl yardımcı olabilir?

Hem Apple hem de Google, bu yıl sırasıyla iPhone ve Android kullanıcılarının çeşitli uygulamalara ne kadar zaman harcadıklarını ve cihazlarını ne sıklıkta topladıklarını görmelerini sağlayan, sırası ile Ekran Zamanı ve Dijital refah adı verilen dijital araçları piyasaya sürdü.

Birçok Android kullanıcısı, bir avuç telefon markası tarafından piyasaya sürülen Android Pie işletim sisteminin bir parçası olduğu için henüz sahip olamayacak.

Görenler için sonuçlar biraz şok edici olabilir.

İyi Bir Deneyim

telefon-bagimliligi

Apple’ın donanım odaklı işletme modelinin aksine, Google reklam odaklı ve bu da ekranlardan gözleri ayırmamayı gerektiriyor.

Gerçekten önem verdiğimiz kullanıcıların iyi bir deneyim yaşamasını sağlamak olduğunu düşünüyoruz. İnsanlar aygıtlarını farklı bir şekilde nasıl kullandıklarını bulmak ister ve bu konuda yardıma ihtiyaçları vardır.

Cep telefonu endüstrisinin bu konuya tepkisi ise çok ilginçtir. Bazı firmalar bizi küçük ekranlı akıllı telefonların yardımı ile büyük ekranlı akıllı telefonlardan uzak tutacaklarına inanıyorlar.

Telefonunuzdan ayrılmanız ve dostluklarınızı kazanmanız için en iyi ipuçları;

  • Tahammül edemeyeceğiniz tüm bildirimleri kapatın. Sadece gerçekten istediklerinizi bırakın; benim için bu, telefon görüşmeleri ve kısa mesajlardır, çünkü bunlar, özellikle gerçek zamanlı olarak benimle iletişim kurmaya çalışan kişilerdir aynı birde takvimim ve haritalar
  • Ana ekranınızı yeniden düzenleyin, böylece yalnızca cazip olmayan pratik bir amacı olan uygulamaları içerir. Ana ekranınızda e-posta, sosyal medya veya haberler, bir tanışma uygulaması veya oyunlar olmamalıdır. Onları iç sayfadaki bir klasöre yerleştirin, böylece simgelerini göremezsiniz, aktif olarak açmanız gerekir.
  • Telefonunu yatak odandan çıkar. Yatağınızın başındaki masada telefonun yerini alacak bir şey olması gerekecek… bir kitap gibi. Telefona ulaşmaya başladığınızda, bunun yerine kitapla karşılaşırsınız.
  • Bağımsız bir alarm saati alın. Telefonunuz alarm saatinizse, sabah ilk etkileşimde telefonunuz olacaktır

Bana gelince, telefonuma ne kadar sıklıkla ulaştığımı görme şokunu aştım. Ama ben değiştim mi?

2019 yılı telefonlarımızdan ayrıldığımız yıl olacak mı? Benim için 2019, insanların telefonlarına harcadıkları zamanın daha fazla farkında olacağı yıl olacak.

Article Categories:
Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir