Tem 7, 2019
15 Views
0 0

Sürüş Simülatörü Tutkunlarına Özel 4 Oyun

Written by

Sürüş simülatörleri oyunları son günlerde popülerliği iyice artan ve bunu Steam satış rakamlarından gördüğümüz oyunlardır. Çok fazla bu oyunların tutkunu olanların direksiyon setleriyle oynadığı oyunlar olan sürüş simülatörleri, gerçekçi sürüş deneyiminin yanı sıra insana terapi gibi gelen oyunlardır. Bugün bu oyunlardan birkaçını sizler için tanıtacağız.

Harika Sürüş Simülatörü Oyunları

Euro Truck Simulator 2

Belki de simülatör oyunu denince akla gelen ilk isimlerden olan Euro Truck Simulator 2 , öyle çok da yeni çıkan oyunlardan değildir. Diğer revaçta olan simülatör oyunlarının aksine yeni çıkmamış olan Euro Truck Simulator 2 , buna karşın hala tahtını korumaktadır.

Oyunda kamyonları lisanslı bir şekilde görmekteyiz. Mercedes, Scania, Man, Iveco, Volvo, Renault vb. kamyonları oyunda lisanslı bir şekilde görüyoruz ve bu kamyonların iç dizaynlarına baktığımız zaman kamyonların gerçeklerinden esinlenilmiş.

Şirket kurup kendi çekicilerimizi, şoförlerimizi ve dorselerimizi alabildiğimiz oyunda biz de teslimat yapıyoruz ve şirketimizin gelişmesi için çabalıyoruz. Retarder sistemi ve egzoz freni gibi olayların bile düşünülüp uygulandığı bir oyun olan Euro Truck Simulatör 2’yi mutlaka oynamanızı tavsiye ederiz.

ETS 2’yi multiplayer olarak da oynayabilir, teslimatlarınızı yapabilirsiniz.

FernBus Simulator

Adından da anlaşılacağı üzre bir otobüs sürme simülatörü olan FernBus, kendimce alanında lider desem yanılmış olmam sanırım. Yine Man, Setra gibi otobüsleri lisanslı olarak gördüğümüz oyunda iç dizayndan asla fire verilmemiş ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Durağa gelince inip yolculara bilet kesilmesine kadar düşünülen FernBus’ta aracın klima derecesinden tutun da ön cam ısıtma özelliğine kadar aklınıza gelebilecek çoğu şeyi açıp kapatabiliyoruz.

DLC’ler ile futbol takımlarını da taşıyabildiğimiz bu oyunda özellikle yağmur efektine dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü hiçbir oyunda bu tarz kaliteli bir yağmurt efekti ile karşılaşmazsınız.

American Truck Simulator

ETS 2 ile aynı yapımcıdan çıkan bu oyunda ETS 2’den farklı olarak modern kamyonlar yok. Güçlü ama yavaş Amerikan kamyonlarını görüyoruz bu oyunda. Geri kalan özelliklere baktığımızda pek de farkı olmadığını söyleyebilirim.Elbette adının hakkını vermesi gerektiği için bir de harita farklılığı ile karşılaşıyoruz bu oyunda. Bunu da multiplayer şeklinde oynayabilirsiniz.

Article Categories:
Yazılım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir