Tem 9, 2019
68 Views
0 0

Size İlaç Gibi Gelecek Sebze Yemekleri

Written by

Gerek diyette olanların, gerek ise ‘artık sağlığıma dikkat edeceğim‘ mottosuna girmiş olanların 1 numaralı tercihi sebze yemekleri gerçekten görevinin hakkını verir ve size fayda sağlar. Bugünkü makalemizde bu sebze yemeklerinden bazılarına değineceğiz, kim bilir belki arasında bilmedikleriniz vardır ve fayda sağladığınız yemek listenize bir yenisini eklersiniz.

Size Fayda Sağlayacak Sebze Yemekleri

Barbunya Piyazı

Barbunya piyazı, piyaz adının hakkını vererek köfte ile tüketebileceğiniz oldukça hafif, lezzetli bir yemektir. Barbunyayı da seviyorsanız farklı bir deneyim için mutlaka yemenizi tavsiye ederiz. Piyaz içeriği ile barbunya bir başka oluyor.

Patlıcan Silkme

Patlıcan sebzesini sevenlerin bir deneyince bir daha bırakamayacağı bir sebze yemeği olan patlıcan silkme, patlıcanın diğer güzel sebzelerle harika uyumunu tadabileceğiniz bir lezzettir. Patlıcanı da seviyorsanız ve hala tüketmediyseniz büyük bir kayıp!

Arapsaçlı Kuru Fasulye

Türk insanının en sevdiği klasik yemeklerden biri olan kuru fasulyeyi arapsaçı ile buluşturan bu eşsiz lezzet, faydalı olmasının yanı sıra size harika bir lezzet deneyimi sunuyor. Yapılışı da normal kuru fasulyeden pek farklı olmayan bu tarifi denemenizi tavsiye ederiz.

Kinoalı Kabak Dolması

Adı üstünde kabak dolmasının kinoalı hali olan bu yemek, tanımı kadar basit bir lezzete sahip değil. Kabak dolmasını kinoa ile deneyince eminiz ki kinoayı evinizden hiç eksik etmeyecek ve her dolma gününde kullanacaksınız. Bu kadar iddaalı konuştuğumuz bu yemeği denemenizi ve kendiniz görmenizi tavsiye ederiz.

Güveçte Mantarlı Et

Mantarla etin uyumunu birçoğunuz biliyorsunuzdur. Bir de buna güveç temelini ekleyince işler çok daha güzelleşiyor. Yapılışını pratik olarak tahmin edebileceğiniz bu lezzeti araştırmanızı ve yapmanızı tavsiye ederiz. Bir de bu lezzete kaşar peynirini katınca bir de o zaman deneyin! Tadından yenmez deyiminin somut haliyle tanışacaksınız.

Zeytinyağlı Bakla Ezmesi

Bakla yemeklerine bir ilginiz varsa zaten tahmin edeceğiniz bir yemek olan bakla ezmesi, zeytinyağlı olunca o tadı bir daha unutamıyorsunuz. Elbette bakla sevmeyen birine bile baklayı sevdirir diyemem ama baklayı az da olsa sevenler için baklayı zirveye çıkarır diyebilirim.

Sizin de bildiğiniz tarifler varsa yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Article Categories:
Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir