Tem 10, 2019
14 Views
0 0

Sivilcelerinizden Kurtulmanızı Sağlayacak Sivilce Kremleri

Written by

Sivilceler gençlerin en büyük sorunlarından biridir. Dışarıdaki imajlarının büyük bir kısmını oluşturan yüzlerindeki sivilceler onları hem tıbbi, hem de psikolojik olarak yıpratmaktadır. Bu nedenle ilaç firmaları sivilceyi geçirecek kremler üretirler. Gün geçtikçe aralarına yenisi eklenen kremleri sizler için aşağıda sıraladık, faydalanabilirsiniz.

Etkili Sivilce Kremleri Nelerdir ?

Imex Sivilce Kremi

Sivilce problemi yaşayan pekçok kişi tarafından kullanılmış ve büyük bir kısmı tarafından olumlu yorum yapılmış bir krem olan Imex, krem olduğundan dolayı fondöten olarak da kullanılabilir. Olumlu yorumlara karşı bazıları da ciltte dökülmelere sebep olduğunu belirtmiş, sizlere tavsiyemiz cildinizin küçük bir kısmında kremi deneyip cildinizin tepkisini gözlemlemeniz.

Fucidin Sivilce Kremi

Özellikle iltihaplı sivilcelerin en büyük düşmanlarından biri olan Fucidin Sivilce Kremi, epilasyon sonrası oluşan kıl kökü iltihaplarına da çok iyi gelmektedir. Sivilcelerin yanı sıra cildinizdeki birtakım izlerden de kurtulmanıza olanak sağlayan Fucidin Sivilce Kremini, yine diğer kremlerde olduğu gibi doktor tavsiyesi ile ve deneyerek kullanmanızı öneriyoruz.

Madecassol Sivilce Kremi

Yoğun bir kıvama sahip olan Madecassol, aslında piyasada sivilce kremi olarak değil, genel olarak cildinizdeki bazı izlerden kurtulabileceğiniz krem olarak geçmektedir. Hal böyle olunca sivilcelere de etkili olan Madecassol, bazı kişilerde sivilcelerin artmasına da sebep olabiliyor. O nedenle cildinizin tepkisini gözlemlemek amaçlı görünmeyen bir yerinizde kremi sürüp ertesi gün gözlemlemek mantıklı olabilir.

Clindoxyl Jel

Sürünce güneşten korunmanız gereken bir krem olan Clindoxyl, piyasadaki etkili sivilce kremlerinden biridir. Bu jeli kullanan bazı kişilerde hassasiyet sebebiyle ciltte kızarıklık ve yanma gibi sorunlar da oluşmuş. Bunu göz önünde bulundurarak hassas ciltlerinden kullanmasını önermiyoruz.

Bunun dışında güneş koruyucu kremler ile kullanıldığında kısa süre içinde gözle görülür bir sonuç alabilirsiniz.

Benzamycin

Piyasadaki en etkili kremlerden biri olan Benzamycin, antibiyotik özelliği ile karşımıza çıkan ve genelde yağlı cilde sahip kişilere önerilen kremlerden biridir. Oldukça yoğun bir kıvama sahip olan ve eczacınızdan aldığınızda hazırlatmanız gereken Benzaymcin, ortalama 3 aylık bir kullanım sonucu olumlu sonuç verecektir. 

Bu kremleri doktor tavsiyesi olmadan almanızı önermiyoruz.

Article Categories:
Güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir