Oca 8, 2019
405 Views
0 0

Obsidyen Nedir? Çeşitleri Kullanım Alanları?

Written by

Obsidiyen, volkanik lavların suyla temas etmesinin sonucudur. Genellikle lav göl veya okyanusa dökülür ve hızla soğutulur. Bu işlem, ortaya çıkan kayada camsı bir doku üretir. Demir ve magnezyum obsidiyene siyah rengine koyu yeşil verir. Obsidiyen, eski insanlar tarafından silah ve tören amaçlı bir kesici alet olarak kullanılmış ve halen kazılarda arkeologlar tarafından bulunabilmektedir.

Obsidiyen çeşitlerinden bazıları

1 – Apache Gözyaşı, ayrıca Smoky Obsidian veya Marekanite olarak da adlandırılır; genellikle Meksika ve Amerikan Güneybatılarında bulunan küçük, yuvarlak çakıl çakıl taşları, görünüşte siyah ve opaktır ancak ışığa tutulduğunda yarı saydam kahverengi olabilir. Pürüzsüz ve suyla aşınmış olabilir veya girintili yüzeyleri olabilir. Geleneksel olarak, Obsidiyen’in bu biçiminin, Kızılderili kadınlarının gözyaşlarından oluştuğu ve süvarilerin uçurumdan sürdüğü savaşçılarının yaslarını oluşturduğu söyleniyor.

2 – Siyah Obsidyen, Işık ince kenarlarda parladığında koyu kahverengi görünebilecek saf, parlak siyah. Pluto gezegeni tarafından yönetilen Black Obsidiyen bir öğretmen taşıdır ve “Gerçek Savaşçı” olarak kabul edilebilir. Obsidiyenlerin en güçlüsüdür ve egoya hitap etmez; bunun yerine, birisinin gerçek benliğini yüzleşmeye zorlamak için bilinçaltının karanlık bölgelerini ortaya çıkarır. Çözümlenemeyen sorunları ve kişinin kişisel ve ruhsal gelişimini engelleyen zararlı tutumları incelemeye yardımcı olur.

3 – Altın Pırıltılı Obsidian, oluşum sırasında katmanlar arasında hizalanan gaz kabarcıklarından oluşan, güçlü ışıkta bakıldığında altın bir katolik sergileyen siyah veya koyu kahverengi bir Obsidian. Gold Sheen Obsidyen, geçmişe bakmak, geleceği görmek veya geçmişten gelen bilgilere erişmek için ama daha önemlisi günümüzdeki problemin veya durumun kalbini ortaya çıkarmak için mükemmel bir araçtır.

4 – Maun ObsidiyenDağ Maunası da denir; dalgalı veya sivilceli desenleri gösteren, yüksek demir içeriğine sahip bir jet siyahı ve kırmızımsı kahverengi Obsidian kombinasyonu. Maun Obsidiyen’in Siyah Obsidiyen’den daha yumuşak bir frekansı vardır ve “Kapanmanın Taşı” olarak adlandırılabilir.

Utanç, utanç veya kötüye kullanımın bilinçsiz hatıralarını açığa çıkarır ve birinin başkalarının hakaretlerinden, hakaretten, yanlış ifadelerinden veya yanlış suçlamalarından kaynaklanan dehşet döngüsünü tanımasına yardımcı olur.

Obsidyen Kullanımı

Obsidyenin olumsuzluğa karşı koruma sağlayabilecek güçlü bir taş olduğu düşünülmektedir. Bazen “gerçeğin taşı” olarak adlandırılır, çünkü sırların ve gizli duyguların yüzeye çıkmasını teşvik eder. Ek olarak, obsidiyenin de dengeleyici ve topraklayıcı bir taş olduğu düşünülmektedir.

Geleneksel Hint inanç sistemleri obsidiyeni cinsellik ve istikrarı yöneten kök çakra ile ilişkilendirir. Yüzyıllar önce, ruhu dünyasına ulaşmak için siyah obsidyen aynalar kullanılmış ve geçmiş yaşamlarla ilgili sorunların çözümünde yararlı olduğu düşünülmektedir.

Article Categories:
Nedir · Psikoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir