Oca 4, 2019
531 Views
1 0

Ninja Kaplumbağalar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Written by

Ninja kaplumbağalar etkileyici ve bir o kadarda fantastik bir çizgi serisidir. Ninja kaplumbağalar mutasyona uğramış dört farklı kamplumbağayı ve yine mutasyona uğramış ustaları olan fareyi konu alır.

Ninja kaplumbağalar ninjitsu dövüş sanatına oldukça hakimlerdir. Temel olarak Ninja kaplumbağalar iyi ile kötü arasındaki savaşı konu almaktadırlar. İlk Ninja kaplumbağa çizgi romanı 1984 yılında piyasaya sürülmüştür.Çizgi romanı ortaya çıkaran kişiler ise Kevin Eastman ve Peter Laird dır. Ninja kaplumbağaların çizgi romanını piyasaya süren bu kafadarlar çok fazla hayran kitlesine ulaşmayı başarmışlardır.

Ninja Kaplumbağalar Neden Bahsetmektedir?

Ninja kaplumbağalar iyi ile kötü arasındaki amansız bir mücadeleden bahsetmektedir. İyi bir dövüş sanatına hakim olan Ninja kaplumbağalar yerin altında yaşamakta ve günlerinin büyük bir bölümünü orada geçirmektedirler. Ninja kaplumbağaların ustası olan mutasyona uğramış bir faredir. Fare Ninja kaplumbağaların hocalığını yapmaktadır.

Bu farenin adı “splinter” ustadır. Ninja kaplumbağaları eğitmekte ve onları bilgilendirmektedir. Ninja kaplumbağaları yerin üzerinde bekleyen farklı birçok düşman vardır. Bu düşmanlardan bahsetmek gerekirse bu düşmanlar kimi zaman bir sokak serserisi olarak karşımıza çıkarken kimi zaman ise uzaylılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ninja kaplumbağaların amansız mücadelesini konu alan çizgi roman uzun yıllardan beri sevilerek takip edilmekte okunmakta ve izlenmektedir.

Ninja kaplumbağaların isimlerinin hepsi Rönesans döneminden esinlenerek konulmuştur. Ninja kaplumbağaların isimleri Rafael, Donatello, Leonardo ve Michelangelo’ dur. Ninja kaplumbağaların yiyecek olarak en çok pizzayı sevmeleri de oldukça ilginçtir.

Ninja Kaplumbağaların Sinemaya Uyarlanması

Ninja kaplumbağalar film serisi olarak sinemada 1990 da vizyona girmiştir. Serinin filmleri şu şekildedir.

  • Teenage Mutant Ninja Turtles, 1990
  • Teenage Mutant Ninja Turtles II
  • Teenage Mutant Ninja Turtles III, 1993

Ninja kaplumbağalar daha sonra uzun bir süre filmi çekilmemiştir taki 2014 yılına kadar uzun bir aradan sonra tekrardan sanatseverler için bir film çekilmiş ve oldukçada izlenmesi fazla olmuştur.

Ninja Kaplumbağaları Tanıyalım

Leonardo: Leonardo mavi bandaj takmasıyla ünlüdür ve Ninja kaplumbağaların başı konumundadır.

Raphael:  Raphael biraz sinirli bir yapıya sahiptir o yüzdendir ki ekibin hırçın çocuğudur. Raphael kırmızı bandaj takmaktadır.

Michelangelo:  Kafasında ki bandaj rengi turuncu olan Michalangelo oldukça çocukça davranmakta ve edibin yaramaz üyesi konumunda bulunmaktadır.

Donatello: Mor bir bandaj kullanan Donatello ekibin teknolojiden anlayan üyesidir.

Article Categories:
Çocuk · Hayvanlar Alemi · Kimdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir