Tem 6, 2019
42 Views
0 0

Lavanta Çayının Faydaları Nelerdir ?

Written by

Kendisi güzel olduğu kadar faydaları da güzel bir bitki olan lavanta bitkisinin çayının birçok derde devası vardır. Halk arasında da oldukça fazla bilinen bir çay olan lavanta çayı, ateşten depresyona kadar birçok alanda içen kişiye yardımcı olmaktadır. Biz de bu makalemizde size bu faydalar hakkında bilgi vereceğiz.

Lavanta Çayının Faydaları Nelerdir ?

Makaleye girişte de bahsettiğimiz üzre bu çayın birçok farklı noktada faydası vardır. Sağlığınız için diğer çaylarla birlikte programınza ekleyerek içmeyi ihmal etmeyin diyoruz.

Lavanta Çayı ile Uykusuzluğa Elveda

Lavanta çayı ile gün içinde uykulu uykulu gezmeye artık son verebilirsiniz. Sizi gün boyunca zinde tutacak bir çay olan Lavanta Çayı, vücudunuzdaki bazı reseptörleri uyararak sizin gün boyunca uyanık ve zinde kalmanıza yardımcı olacaktır. Gün içinde kendini halsiz hissedenlerin yahut uykusuzluk problemi çekenlerin mutlaka içmesi gereken bir çaydır.

Bağışıklık Sisteminin Kadim Dostudur

Lavanta çayı bağışıklık sisteminin en verimli dostlarından biridir ve bağışıklık sisteminizi daima arkadan destekler. Bu da dolaylı yoldan birçok hastalığa yakalanma riskinizi azaltacaktır. Bağışıklık sistemi zayıf olan ve sık sık basit hastalıklara bile yakalanan takipçilerimizin lavanta çaylarını programlarına eklemelerini tavsiye ederiz.

Depresyon Karşıtı

Çok bunalımda olduğunuz dönemlerde biraz günlük işlerden uzaklaşmak ve kendinizle baş başa kalmak istiyorsanız lavanta çayını tercih edebilirsiniz. Lavanta çayı sizi sakinleştirerek dingin bir vazife almanızı ve dolaylı yoldan depresyon durumunuzun engellenmesine yardımcı olur .

Ağız Kokusuna Birebir

Ağızlarının genel olarak hep kötü koktuğundan şikayetçi olan takipçilerimizin mutlaka tüketmesi gereken bir çaydır lavanta çayı. Onun dışında genelde olmasa da o gün herhangi bir yemekten yahut durumdan dolayı ağızları kötü kokan takipçilerimiz de lavanta çayı ile kötü ağız kokularını giderebilirler.

Migrene İyi Gelir

Lavanta çayı sakinleştirici etkisi ile migrene de iyi gelmektedir. Migren şikayeti olan takipçilerimizin almasını tavsiye ederiz.

Ateşin Düşmesine Yardımcı Olur

Sakinleştirici etkisinden midir bilinmez ama lavanta çayının ateş düşürdüğü de halk arasında söylenmektedir. Olur ya böyle bir durumda ihtiyacınız olursa lavanta çayını denemenizi tavsiye ederiz.

 

Article Categories:
Bitki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir