May 10, 2019
121 Views
0 0

Lambader Nedir? Dekoratif Lambader Modelleri

Written by

Günümüzde çok sayıda mobilya ve dekorasyon firması tarafından üretilen lambaderler artık neredeyse her yerde.

Birçok ev ve iş yerinin dekorasyonunda önemli role sahip olan lambaderler vazgeçilmezimiz haline gelmektedir. Eğer yaşam alanlarınızda yaptığınız dekoratif değişikliklerin cazibesini artırmak ve hak ettikleri şekilde ön planda tutmak istiyorsanız mutlaka lambader gibi aydınlatma eşyaları kullanmalısınız.

Salonlarınız, yatak odalarınız, çalışma odalarınız, hatta kapalı balkonlarınız için oldukça ideal olan lambaderlerin çeşitli tasarımları bulunmaktadır. Lambader dekorasyon olarak kullanılmasının yanında aydınlatma açısından da oldukça başarılıdır. Günümüzde lambaderlerin en çok bambu, ahşap, halojen ve raflı çeşitleri tercih ediliyor.

Yaşam alanlarında değişiklik yaparken tamamen farklılık sağlayacak olan lambaderler iç mimarlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Lambader modelleri hem göz alıcılık hemde doğru ışıklandırma konusunda oldukça başarılı parçalardır. Lambaderler boyutları açısından bakıldığında kısa orta ve uzun olarak sınıflandırılabilir. Kısa lambaderler masa üstünde kullanılan okuma lambaderleridir.

Lambader Modelleri

Orta boylu lambaderlerin ise boyu yaklaşık 1,5 metre civarındadır. Uzun lambaderler ise 2 metreye kadar uzayabilir. Boyutlar göz önüne alınarak lambader seçimi yaparken öncelikle kullanacağınız alanın genişliğine dikkat edilmelidir. Buna göre boyutları belirlenmelidir. Sonrasında dikkat etmeniz gereken tercih ettiğiniz modelin tasarım ve renk uyumu olmalıdır. Bir eşyanın tasarımı, retro modern, minimal, country veya avanngart olabilir. Önemli olan seçmiş olduğunuz parçaların birbiri ile hem tasarım hemde renk açısından uyumlu olmasıdır.

Lambaderler, kullanılan malzemeye, tarzına, şekillerine ve süslemelerine göre değişiklik göstermektedir. En yaygın olarak kullanılanlar ise, ahşap, bambu, Kavisli, halojen, okuma, tripod, ahtapot, büyüteç, ağaç, led, tiffaniy, kristal, şamdan, avize, büyüteç, kısılabilir, lambaderlerdir.

Article Categories:
Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir