Tem 7, 2019
39 Views
0 0

Kilo Aldıran Yiyecekler Nelerdir ?

Written by

Günümüzde kilo vermek bir sorun olduğu kadar bazıları için kilo almak da ayrı bir sorundur. Metabolizması hızlı olan kişiler yenilen besinleri hemen yaktıklarından dolayı bu besinleri vücutlarına kilo olarak geri dönmüş biçimde bulamazlar. Biz de sizler için kalori oranı yüksek olan yiyecekleri derlediğimiz bu yazımızı paylaşmaya karar verdik, keyifli okumalar.

Kalori Değeri ile Kilo Aldıran Yiyecekler

Listemizin ilk sırasında kırmızı et ve beyaz et bulunmaktadır. Beyaz etlerden özellikle balık eti ve sıradan kırmızı etler içerdiği yüksek kolestrol değeri ile kilo almada size büyük oranda yardımcı olacaktır. Ancak yüksek kolestrol oranı sebebiyle dozunu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Bu besinler ayrıca içerdiği yüksek protein oranları sebebiyle vücut yapınıza da katkı sağlayacaktır.

Diğer bir yiyeceğimiz ise bitkisel yağlardır. Bu bitkisel yağlara örnek vermek gerekirse palmiye yağı, zeytin yağı gibi bitkisel yağlar örnek verilebilir. Bu yağlar da oldukça yüksek kalori içermektedir. Zaten yağlara biyolojik açıdan baktığımızda da en yüksek kalori değerine sahip besinlerdir (protein ve karbonhidrata kıyasla). Ancak bu yağları tüketirken de dozunu kaçırmamanızı ve dikkatli tüketmenizi tavsiye ederiz.

Şimdiki yiyeceğimiz hem tadını seveceğiniz hem de size kilo konusunda yardımcı olacak bir yiyecek. Fıstık ezmesi. Evet, fıstık ezmesinin 1 kaşığı yaklaşık 100 kalori içermektedir. 100 gramında da yaklaşık olarak 600 civarında kalori bulunmaktadır. Her besinde olduğu gibi kararında bir tüketim önemlidir. Şeker oranı da yüksek olduğundan dikkatli tüketmenizi öneririz.

Ha bir de tahin pekmez ikilisi var tabii ki. Aslında burda asıl olay tahindedir ancak ikisi ayrı gitmez diye birlikte vermek istedik. Tahinin de 100 gramında fıstık ezmesine benzer olarak yaklaşık 600 kalori bulunmaktadır ve bu yüksek kalori oranıyla size güzel kilolar aldıracaktır.

Üzüm ile kuru kayısı da son derece yüksek kalori oranına sahiptir. Bu besinleri yanınızda taşıyarak ara ara boş vakitlerinizde ağzınıza alıp atmanız bile size fayda sağlayacaktır. Atımlık olan bu besinlerin yüksek kalori sebebine sahip olması kilo almak isteyenler için bir avantaj. Ancak yine de dozunu kaçırmayalım. Her şeyin fazlası zarar diyerekten yazımızı bitirelim.

Article Categories:
Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir