Oca 30, 2019
80 Views
0 0

Itunes Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Written by

ITunes, Apple firması tarafından çıkarılmış olan ve çok alanda kullanıcılara kolaylık sağlayan bir yazılım programıdır. Mac ve Windows üzerinden kolaylıkla kullanılabilmekte olan bu harika yazılım, 2001 yılında piyasaya sürülmüş ve her geçen gün yeni güncellemelerle kendini geliştirerek ilerlemektedir. Türkiye’de ve tüm dünyada kullanılan bir programdır.

İTunes Programı Ne İşe Yarar?

Tüm dünya kullanılan bu program özel bir programdır. Bu programın özel olmasının nedeni, sadece Apple marka ürünleri ile birlikte çalışıyor olmasıdır. Özellikle İphone ve İpod kullananlar için İTunes programı çok büyük kolaylık sağlamaktadır. İTunes programı sayesinde müzik yüklenebilir, dinlenilir ve video izlenebilmektedir. Itunesin bir diğer güzel tarafı da film izleyebilme özelliğinin olmasıdır. Programın daha farklı özellikleri de vardır. Oyun indirebilir ve hatta e-kitap uygulamasından kitap okunabilmesi de güzel bir diğer özelliğidir.

ITunes Programı Nasıl Kullanılır?

ITunes programının kullanımı oldukça kolaydır.  Ücretsiz bir uygulama olan programa erişim çok kolaydır. Kolay kullanma sahip olan programın bilgisayarda kurulu olması gerekmektedir. İnternet üzerinden ITunes programını bilgisayara indirip, kurulumunu sağladıktan sonra kullanmaya başlanabilir. Kurulumu yapıldıktan sonra Itunesten müzik ve video indirmeye başlanabilir. Tabi tüm bu işlemleri yapabilmek için, internet olması şarttır.

Birçok kişinin severek kullandığı programlardan biri olan ITunes her geçen gün kendini geliştirmekte ve bünyesine eklediği yeniliklerle kullanıcılar tarafından daha yararlı ve eğlenceli olmayı amaçlamaktadır. ITunes programı ile kullanıcılar iPhone telefonlarına, iPod müzik çalarlarına ve Ipad tabletlerine şarkı ve zil tonu ya da film yükleyebilmektedirler.

sITunes programı aynı zamanda cihazların yedeklemesini ve bir sorun olması durumunda eski bilgilerin yeniden yüklenerek, kullanıcıların bilgilerini kaybetmemelerini sağlamaktadır. Bu da bilgilerin korunması açısından çok faydalı bir özelliktir.

 

Article Categories:
Yazılım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir