Ara 29, 2018
123 Views
2 0

Günlük Cilt Bakımı İçin 5 Güzellik İpucu

Written by

Herkes sağlıklı, doğal görünümlü bir cilt ister. Kedinizi daha iyi hissedeceğiniz ve sizi bu yöne doğru götürecek bazı ipuçları.

1- Bol Su Tüketin

Cildimiz vücudumuzda neler olup bittiğini yansıtıyor, eğer yeterince su almazsak cildimiz solgun görünür. Buda cildimizin daha az çekici, kuru ve donuk olmasına neden olur.

Vücudumuzdaki toksinleri gidermek ve istediğimiz parlayan cildi elde etmek için günde en az 8 bardak su tüketmeliyiz.

Eğer su içmeyi unutursanız, hayatınızı kolaylaştırmak için bir ipucu, gününüzü 8 paçaya bölün ve bir günde kaç saat su içtiğinizi hatırlamak için bir alarm kurun.

2- Yatmadan Önce Yüzünüzü Yıkayın

Uzun yorucu bir günün ardından bazen makyajımızı dahi çıkartmadan yatağa gireriz. Geceleri cildinizi temizlemek, sabahları temizlemekten daha önemlidir, çünkü gün cildimizi güneş, kir, makyaj ve kirlenmeye maruz bırakır.

Bunlar gözeneklere girip lekelere neden olabilir, böylece gece yüz yıkama cildinizin kolayca nefes almasına ve lekesiz kalmasına yardımcı olabilir.

3- Tonlama ve Nemlendirme

İyi bir toner cildinizdeki pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur, bu biraz asitli olsa da yüzünüzdeki fazla makyaj veya kiri gidermeye cildinize detoks yapmanıza yardımcı olur.

Cildinizi nemlendirmeden önce, susuz kalmayı ve yaşlanmayı önleyen C ve D vitamini yüklü bir antioksidan serum kullanın. Nemlendiriciyi uygulamadan hemen önce serum uygulamak nemlendirme etkisini arttırır.

4- Cildinizi Koruyun

koruma olmadan yukarıda belirtilen ipuçları hiçbir işe yaramaz. Cildinizi korumak için nemlendiriciniz ve makyajınız yeterli olmadığından, günlük olarak günlük nemlendirici kullanın. Yüzünüzde (gözleriniz ve dudaklarınız dahil) az miktarda güneş kremi de olabilir.

5- Eksfoliasyon Kullanın

Cilt hücreleriniz 28 günlük doğal bir ömre sahiptir. Doğal, yeni parlayan cildi ortaya çıkartmak için Eksfoliasyon gibi bir şeyle haftada bir veya iki defa peeling yapmayı öneriyoruz.

Bunun dışında pul pul dökülme, stimülasyonun artması, gözeneklerin küçültülmesi ve taze görünen cilt ile sonuçlanır. En iyi vücut yıkamaları cildinizle iyi çalışan be aynı zaman da cildinizi pul pul döken maddelerdir!

Article Tags:
Article Categories:
Güzellik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir