Oca 2, 2019
73 Views
0 0

Gizemli Olaylar Penceresinde Mısır Piramitleri

Written by

Tarihte pek çok bilim insanı mısır piramitleri alanında araştırma yapmış ve yaptıkları deneyler neticesinde sınırlı da olsa tespit ettiği bazı bilgileri bilime aktarabilmeyi başarabilmiştir. Araştırmalar sonucu önemli bilgilere ulaşılmıştır. Mısır piramitleri genellikle ülkede saygın insanların gömüldüğü yerlerdir. Piramitler genellikle tabanı kare biçimli olup en tepesi sivri bir görünümde olan yapı elemanlarıdır. Tonlarca ağırlıkta bulunan taşlarla piramidin inşa edilmesi insanı hayretler içinde bırakan ilk gizemdir.

Mısır Piramitlerinin En Tuhaf Dört Gizemi

1) Mısır piramitlerine yılda iki kez güneş girmektedir. Bu tarihler gömülen kişinin doğduğu gün ve tahta çıktığı günlerdir. Böyle bir olayın gerçekleşmesine açıklama olarak yapıyı inşa edenlerin ileri derecede mühendislik bilgileri olduğu gösterilmektedir.

2) Piramitteki ölüler genellikle ‘lanetli’ olarak tabir edilir. Bunun nedeni; piramitteki ölülerin vücudunda kanser edici zararlı maddelerin bulunmasıdır. Aynı şekilde mısır piramitleri de ‘lanetli’ olarak tabir edilir; çünkü piramitlerin içinde birçok bilim insanı kaybolmuş ve bir daha geri dönmemiştir.

3) Piramitlerin içinde radar ve benzeri bazı teknolojik cihazlar çalışmamaktadır.

4) Tonlarca ağırlıktaki taşlar, ağırlıklarına rağmen çok kısa sürede taşınarak piramitler inşa edilmiştir.

Piramitlerin Matematiğe ve Yapı Elemanlarına Katkıları

Mısır piramitleri inşa edilirken çok titiz bir hesaplama kullanılarak matematik alanında birçok terim bilim insanları tarafından keşfedilmiştir. Piramidin kenarındaki üçgenden elde edilen Pisagor teoremi, değeri yaklaşık 3.14 olan pi sayısı ve bunun gibi birçok matematiksel kavram matematik alanında yerini alarak günümüz geometri bilim dalının temelini oluşturmuştur. Aslında bu matematiksel değerler, bugünün ve geleceğin yapı elemanlarının temeli niteliğindedir. Piramitlerin içi yazın serin, kışın sıcaktır. Bunun nedeni olarak taşların mantolama özelliği verilmektedir. Yani bu taşların yazın sıcağı çekmeyen, kışın soğuğu çekmeyen taş niteliğinde oldukları gösterilir.

Piramitlerin İçinde Meydana Gelen Sağlık

Kirli su, piramit içinde birkaç gün bekletildiğinde su tamamen kirden arınmış bir şekilde bulunur. Ayrıca temiz su piramit içinde birkaç gün bekletildiğinde nemlendirici losyon haline gelmektedir. Vücutta yara ve kesik varsa piramidin içinde birkaç gün bekletildiğinde yara ve kesikler hızlı bir iyileşme göstermektedir. Ayrıca tarla ürünleri de piramit içinde hızlı bir şekilde oluşup olgunlaşmaktadır. Bozulmuş süt birkaç gün içinde temiz süte dönüşür. Hatta birkaç gün daha bekletilirse yoğurt haline de dönüşmektedir. Ölülerin mumyalama haricinde bozulmamasının bir sebebi piramidin içinde gerçekleşen bu olaylar olarak gösterilmektedir.

Article Categories:
Bilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir