Ara 29, 2018
164 Views
1 1

Dünyanın En Tehlikeli Hayvanları

Written by

Güzelliği ya da sevimli yüzleri için bazı hayvanlara hayran kalırken, çoğu en iyi şekilde güvenli bir mesafeden izlenir. Yabani hayvanlar sevimli, tatlı veya eğlenceli görünebilirler, ancak bir o kadar da ölümcül olabilirler.

Yanlış zamanda yanlış yerdeyseniz evcil hayvanlar ve çiftlik hayvanları dahi zarar verebilir. İşte çoğu insanın ölümünden sorumlu olan hayvanlardan bazıları. En korkutucu avcılar beklediğiniz kadar tehlikeli değildir.

Köpek Balıkları: Yılda 6 Ölüm

Köpek Balıkları

Köpek Balıkları

Köpek balığı saldırıları oldukça nadirdir. 2014 yılında, dünya genelinde köpek balığı saldırıları ile ilgili sadece üç ölüm gerçekleşti ve 2015 yılında ortalama altı kişi hayatını kaybetti.

Hipopotamlar (Suaygırı): Yılda 500 Ölüm

Hipopotamlar Suaygırı

Hipopotamlar Suaygırı

Uzun süre boyunca suaygırları, Afrika’daki en ölümcül hayvan olarak kabul edildi. Suaygırları, teknelerin devrilmesi de dahil olmak üzere insanlara karşı saldırgan oldukları bilinmektedir.

Aslanlar: Yılda 22+ Ölüm

Aslan

Aslan

Aslan kaynaklı ölüm tahminleri de yıldan yıla değişmektedir. 2005 yılında yapılan bir çalışma, 1990’dan beri aslanların yalnızca Tanzanya’da yılda ortalama 563 kişiyi öldürdüğü ortaya çıkmıştır.

Ek ölümler muhtemelen Tanzanya dışında gerçekleşir, ancak somut bir küresel sayı bulmak zordur.

Timsahlar: Yılda 1.000 Ölüm

Timsahlar

Timsahlar

Birleşmiş milletler gıda ve tarım örgütüne göre, Timsahlar, Afrika’daki çoğu insan ölümünden sorumlu büyük hayvan sayılıyor, ancak somut sayıları toparlamak çok zor.

Tatlı Su Salyangozları: Yılda 20.000’den Fazla Ölüm

Tatlı Su Salyangozları

Tatlı Su Salyangozları

Tatlı su salyangozu, etkilenen bölgeye bağlı olarak, dışkıda veya idrarda yoğun karın ağrısı ve kanda şiddetli karın ağrısına neden olabilecek hastalığı olan insanlara bulaşan parazit kurtlar taşır. Ve insanların ölümüne neden olur.

Köpekler: Yılda 35.000 Ölüm

Köpekler

Köpekler özellikle kuduz virüsü tarafından enfekte olan köpekler, bunlar virüs aşısı kullanılarak önlenebilir olsa da, en ölümcül hayvanlardan biridir.

Article Tags:
Article Categories:
Hayvanlar Alemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir