Tem 7, 2019
31 Views
0 0

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Written by

Şehirler o ülkenin imzasıdır. O ülkenin dışarıya tanıtılmasında büyük rol oynayan yerleşkelerdir. Yurtdışına gidip İstanbul dediğinizde bunu Türkiye’nin markası olarak algılıyorlarsa bu İstanbul’un bir başarısıdır. Şehirler bu yönleriyle iyidir güzeldirler ancak fiyat konusuna gelince bazıları çok acımasız olabiliyorlar. Bu makalemizde sizlere bu acımasız olan şehirlerden bazılarını sıralayacak ve o şehirler hakkında birkaç şey karalayacağız.

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Dünyanın en pahalı şehirlerine baktığımız zaman ilk sırayı Angola ülkesinin başkenti ve en büyük şehiri olan Luanda almış. Ülkenin markalarından biri olan Luanda şehri, ülkenin en iyi liman şehirlerinden biri ve kültür kenti.

2. sıraya göz attığımızda ise Hong Kong’u görmekteyiz.

3. sıraya geldiğimizde dünyanın en büyük metropol kentlerinden biri olan ve şehrin merkezinde 12 milyon gibi büyük bir sayıda insanı barındıran Tokyo’yu görmekteyiz. Japonya’nın başkenti olan Tokyo, aynı zamanda ülkenin 1 numaralı teknoloji kentlerinden biri.

4. sıraya kapak attığımızda ise İsviçvre’nin en büyük şehri ve başkenti olan Zürih, bize güzel bir karşılama yapıyor. Bu listede 4. sırada yer almasına rağmen Zürih’in fiyatları İsviçreye göre gayet ideal diye duyduk.

5. sıradayız ve soğuk görmeyen şehir olarak bilinen ve her mevsim sıcak kalabilen Singapur şehri bizi karşılıyor. Singapur aynı zamanda tropikal iklimi sayesinde büyük zenginliklere sahip bir kent.

6. sırada Güney Kore’nin en çok ziyaretçi çeken kentlerinden biri olan Seul yer alıyor. Seul da 10 milyondan fazla olan nüfus sayısı ile yüksek nüfusa sahip kentler arasında. Aynı zamanda Güney Kore’nin en çok gelişmiş kentlerinden birisi.

7. sırada İsviçre’nin Zürih’ten sonra en kalabalık şehri olan Cenevre yer alıyor. Bu listede İsviçre’ye ait 2 ülke birden bulunması bile İsviçre’nin ne kadar pahalı bir ülke olduğunu kanıtlıyor diyebiliriz.

Çin’in imza kentlerinden biri olan Şanghay’ı 8.sırada görüyoruz. Şanghay kültürel ve teknolojik açıdan Çin’in büyük temsilcilerinden.

Amerika’nın en meşhur eyaletlerinden biri olan ve şuana kadar niye yok diye merak ettiğiniz New York listemizin 9. sırasında.

Bu listemizin kapanışını İsviçre üçlemesiyle kapatıyor ve Bern şehrini de listemizin 10.sırasına ekliyoruz. Artık İsviçre’nin pahalılığında hemfikiriz.

Article Categories:
Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir