Tem 6, 2019
19 Views
0 0

Diş Macununun Diş Dışındaki Harika Kullanım Alanları

Written by

Dişlerimiz bizim için her şey, ileriki yıllara dönük olarak çok iyi bakmamız gereken belli başlı şeyleri sayacak olursak dişimiz listenin başını çekiyor olacaktır. Çünkü iyi bakılmayan bir diş, çöpe giden bir diş demek ve çöpe giden bir diş de tedavi sonucunda her ne kadar yenisi yapılsa da eski dişe elveda demek. Yeni yapılan dişin kendi dişinizin yerini tutamayacağını ileriki yıllarda deneyimlemek istemiyorsanız dişinize iyi bakmanız gerek, bunun içinde dişleri fırçalamak ve elbette diş macunu gerek. Diş macunu demişken… İçerdiği bileşenlerle dişiniz dışında pek çok alanda kullanılabiliyor.

Diş Macunun Kullanıldığı Harika Noktalar

Sivilcelere Elveda!

Gençlerin en büyük problemlerinden biri olan sivilcelerin tedavisi için eminiz ki gençler pek çok şeyi araştırıyordur, acaba diş macununa hiç denk geldiniz mi ? Evet, diş macununu gece yatmadan önce sivilcenizin üzerine küçük miktarda sürün, sabaha o sivilcenin küçüldüğünü göreceksiniz. Cildinizin vereceği tepkiyi merak ediyorsanız küçük bir parça alarak cildinizin pek görünmeyen bir yerinde alerjiniz olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Oje Çıkararak Aseton Görevi Görür

Makyajın olmazsa olması ojelerin iz bırakmadan gitmesi için aseton harika bir sıvıdır. Ancak asetonumu kaybettim diye zaman kaybetmek yerine bir tutam diş macununu tırnaklarınıza sürüp daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu da diş macununun oldukça ilginç kullanım alanlarından biridir.

Mücevherleriniz İlk Günkü Gibi Olsun

Takipçilerimizden mücevher sahipleri varsa eline bir diş macunu ile diş fırçası alarak hemen işe koyulabilir. Diş macunundan ufak bir parça mücevherinize sürün ve daha sonra yumuşak diş fırçanızla hafifçe fırçalayın. Farkı siz de göreceksiniz.

Boya İzine Son

Saçları boyanınca oluşan boya izinden rahatsız olan takipçilerimiz varsa, boyama işlemi öncesi saçınıza saç çizgisi devamınca diş macunu uygulayabilirsiniz.

Sabuna Güzel Bir Alternatif

Ellerinizi yıkamak için sabun haricinde diş macunu kullanabilirsiniz. Sabun yokluğunda uygulayabileceğiniz alternatif olan bu yöntem diş macununun ne kadar harika bileşenlere sahip olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.

Diş macunu gördüğünüz gibi diş temizliği dışında da harika alternatifler sunabiliyor, değerlendirin deriz!

Article Categories:
Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir