May 10, 2019
231 Views
0 0

Biblo nedir? Nerelerde kullanılır?

Written by

Biblo Nedir? Nerelerde Kullanılır? Biblo Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Sorularınızın cevaplarının tamamı yazımızın içinde.

Bir ev ya da ofis dekorasyonu yaparken genellikle ilk akla gelen parçalar, masa, sandalye, koltuk, gibi temel mobilyalarıdır.

Ancak ihtiyacı tamamlayıp estetik açıdan baktığımızda dekoratif objeler iç mekan düzenlemesinde büyük bir rol oynar. Bir mekan her ne kadar şık tasarlanmış olursa olsun dekoratif aksesuarlar ile zenginleştirilmediği sürece her zaman biraz eksik kalır.

Tabii ki iç mekan dekorasyonu dediğimiz zaman biblo önemli bir rol oynar. Evinizin her alanında keyifle kullanacağınız dekorasyonun vazgeçilmez parçası biblolar taş, ahşap, seramik, polyester gibi plastik malzemelerden yapılır. Uygun fiyata alabileceğiniz ucuz biblolar ile evinizin modasını zenginleştirebilirsiniz.

Mobilyadan halı seçimine iç mekan tasarımı ile ilgili her konuda olduğu gibi dekoratif biblo seçiminde de çok fazla seçenek ile karşılaşmaktayız. Yalnız biblo seçilirken kullanacağımız ortamın rengine, mobilyalarına, kadar her detaya dikkat edilmeli ve en uygun seçimi yapılmalıdır.

Örneğin şık ve ışıltılı bir salon için biblo seçecekseniz boyut olarak orta ve büyük biblolar tercih edebilirsiniz. Küçük boyutlu biblolardan hoşlanıyorsanız birden fazla alıp birlikte kullanabilirsiniz.

Ancak bibloları yerleştirirken kalabalık bir görünümden kaçınılmalı, çok fazla obje bir arada kullanılmamalıdır. Birbiri ile uyum yakalayacak parçaları bir arada kullanmak ve geniş sunum alanları oluşturmak, büyük objeleri küçük objeler ile birlikte kullanmak etkili sonuçlar verebilir.

Nerelerde Kullanılır?

Biblo yalnızca salonlarda değil, evinizin birçok kısmında kullanılabilir. Çocuk odası için  çocuğunuzu tehlikeye atacak olan ayakları sallanan biblolar tercih etmek  yerine ahşap biblolar tercih edebilirsiniz. Fayans ve mermerin çok sıklıkla kullanıldığı mutfak ve banyolarda porselen biblo kullanımı en doğru karar olur. Hol girişleri ise çok fazla mobilya olmayan alanlardır. Bu kısımlar için büyük yere oturtabileceğiniz melek biblolar seçerek mobilyasız alanda şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Article Categories:
Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir