Oca 4, 2019
110 Views
0 0

Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

Written by

Hemen herkesin ilk duyduğu andan itibaren ne olduğunu, hangi koşullarda yapıldığını ve daha sonrasında sonuçlarının ne olacağı konusu oldukça merak edilmektedir. Astral seyahat genel bir tanım olarak bilinçli ya da bilincin kontrol edilerek yapıldığı bir seyahattir. Ruhunuzun tamamen bedenden ayrılarak istediğiniz ve dilediğiniz her noktaya ulaşmanızı sağlar.

Ancak astral seyahat yapılmadan önce mutlaka araştırılması ve içeriklerinin öğrenilmesi gerekir. Astral seyahatin tam anlamıyla yerine getirilmesi için mutlaka rüyaların kontrol edilebilmesi gerekmektedir.   Rüya kontrol edebilme özelliğinin de alışkanlık kazanması gerekir. Örnek olarak gösterilecek olur ise gün içerisinde kendinize sürekli olarak rüyada olmadığınızı kanıtlayabilirsiniz. Zamanla bu durum alışkanlık haline gelerek rüyalarınızın da farkında olabilirsiniz.

Astral seyahat yaparken mutlaka rahat düşüncelerinizin olması gerekir. Sürekli olarak aynı konu üzerinde derin düşüncelere dalarsanız seyahatiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Bilinçaltınızı mutlaka temiz hale getirmenizde fayda vardır. Ruhunuzun bedeninizden ayrılarak yaptığınız seyahatin ilk deneyimini mutlaka oda içerisinde yapmanız önerilmektedir. Daha sonralardan deneyim kazanarak dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Astral Seyahat Nasıl Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Merak edilen ve araştırdıktan sonra çoğu insanın uygulamak istediği astral seyahatte dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle zihninizin beynini yoran her düşünceden arındırmanız gerekir. Karmaşık ve düşünceli bir durumdan kurtularak astral seyahat yapmanız gerekir.
  • Dünya içerisinde olan her şeyi bir kenara bırakıp durgun bir zihne sahip olarak zihin rahatlığına ulaşın. Kendinizi ne kadar rahatlatırsanız ruhsal irtibata geçmeniz o kadar kolay olur.
  • Üzerinize sizi sıkmayacak kıyafetler tercih ederek rahat olmanızı sağlayın.
  • Çok fazla tok ya da aç olmayın.
  • Ellerinizi vücudunuza temas ettirmeyin.
  • Yastık kullanmamak daha faydalıdır. Boynunuzdan daha yüksek bir yastık kullanmak dikkatinizi dağıtır.
  • Astral seyahat yapacağınız yer mutlaka sessiz bir nokta olmalıdır. Aynı zamanda hiç ışık olmamasına da dikkat etmeniz gerekir. Uyku ile uyanıklık arasında gelgit daha kolay olacaktır.

Astral Seyahat Bedene Dönüşü Nasıl Olmalıdır?

 Astral seyahate çıkmak ne kadar meşakkatli olsa da dönüş o kadar zor değildir. Bedeninize geri dönme düşünceniz yeterlidir. Uykuya da dalarak bedeninize kavuşabilirsiniz.

Article Tags:
Article Categories:
Nedir · Psikoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir