Tem 9, 2019
37 Views
0 0

Advenced System Care Yazılımı Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Written by

Bundan önceki makalelerimizde sizlere bilgisayarınızı hızlandırmak için temel tavsiyeler vermiş ve bilgisayarımızın, ona yüklediğimiz birçok vazife karşısında yorulup yavaşlayabileceğinden de bahsetmiştik. Bu yorulup yavaşlama için o makalede cCleaner yazılımını önermiştik, bu makalede ise farklı bir alternatif ile karşılacaksınız. Advenced System Care yazılımı.

Advenced System Care Yazılımı Nedir ? Ne İşe Yarar ?

IObit grubu geliştiriciliğinde tasarlanan bir yazılım olan Advenced System Care, bilgisayarınızı gereksiz yükten kurtaracak kaliteli yazılımlardan biridir. cCleaner ile aynı kategoriye sokabileceğimiz bu yazılım, ona ek olarak birkaç özelliği de bünyesinde barındırıyor. Onun yaptığı gibi bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleme, boşa log kaplayan kayıt defteri girişlerini silme gibi işlevlerinin yanı sıra, işinize yarayacak birkaç özellik ile daha karşılaşıyorsunuz.

Yorumlar Nasıl ?

Sistemi en iyi hale getir ve interneti güçlendir gibi her programda göremeyeceğimiz farklı özellikleri kendinde toplayan Advenced System Care hakkında, her yazılımda olduğu gibi iyili kötülü yorumlar mevcut. Genel olarak forumları incelediğinizde bu yazılım cCleaner yazılımı ile karşılaştırılıyor. Bazıları bu yazılımın çok daha kapsamlı ve kaliteli olduğunu söylerken bazıları da cCleaner’ın tamamen yeterli olduğunu savunuyor.

Bir kısım üye de bilgisayarınızda sık sık optimizasyon yazılımı değiştirmenin doğru bir hareket olmadığını savunmuş. Bir yazılım ile devam ettiğinizde o yazılımdan maksimum fayda sağlayacağınızı savunan üyeler, her iki yazılımın da tek başına kullanıldığında doğru sonuç verdiğini de eklemiş.

Biz de bu 2 yazılımı aynı anda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Birbirleri ile çakışma yaşayıp bilgisayarınızda kaş yaparken göz çıkarmanıza sebep olabilirler. Tıpkı 2 antivirüs programının birbirini virüs olarak görmesi gibi düşünebilirsiniz bu olayı.

IObit’in sunduğu bu programda ücretli versiyon da mevcut. Kısmen daha da geliştirilmiş özelliklerle karşılaştığımız bu ücretli versiyona, satın aldığınız kodu yazılım panelinden girerek ulaşabiliyorsunuz.

IObit’in Advenced System Care dışında sürücü optimizasyonu, bilgisayar açılış optimizasyonu ve dosya yöneticisi gibi önemli konular için ayrı ayrı yazılımları mevcut. Bu yazılımların da Advenced System Care’da olduğu gibi ücretli ve ücretsiz versiyonları mevcut.

Makalemizi bitirirken önemli bir noktaya da bu yazılım vesilesi ile parmak basalım ve yineyelim; bilgisayarınızda aynı işleve sahip yazılımları aynı anda kurmamanız en iyisi olacaktır.

Article Categories:
Nedir · Yazılım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir