Tem 5, 2019
50 Views
0 0

18 Yaş Altının Hesap Açabileceği Bankalar

Written by

Günümüzde bazı gençler, erken yaşta birikim yapmak, parasının tutumunu öğrenmek ve parasını kontrol etmek amacıyla banka hesabı açmak istiyorlar. Çoğu zaman bu durum aileleri tarafından destek alsa da önlerine 18 yaş gibi bir sorun çıkıyor. Ülkemizde bazı bankalar bunun önüne geçmek için 18 yaş altı olan çocuklara velileriyle birlikte geldikleri takdirde banka hesabı açma olanağı sunuyor.

18 Yaşından Küçüklere Hesap Açma Olanağı Sunan Bankalar

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk, hesap açmak isteyen çocuk velisi ile bu işlemi yaptığı takdirde 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı veriyor. İnternet alışverişlerinde de kullanabileceğiniz bir karta da sahip oluyorsunuz.

VakıfBank

VakıfBank 24 yaşın altında olanlara Bankomat Kart imkanı veriyor. İçinde olan miktar kadar harcama yapabiliyor ve ihtiyaç dahilinde nakit de çekebiliyorsunuz. Normal hesaplarda olduğu gibi kişiye özel şifre de mevcut.

Ziraat Bankası

Büyüyen Çocuk Fonu adı altında 18 yaşından küçüklere hesap açma imkanı sunan Ziraat Bankası, hesap açılan kişi 18 yaşını geçtiği takdirde hesaptaki bazı engellemeleri kaldırıyor ve normal bir hesap gibi kullanabiliyorsunuz.

İş Bankası

Türkiye’de 18 yaşından küçüklerin banka hesabı açması hareketinin öncülerinden olan İş Bankası, İlk İmza hesabı adı altında gençlere banka hesabı açma imkanı sunuyor. 12-18 yaş arası için geçerli olan bu proje 1987 yılında başlatılmıştı. Unutmadan kişi 18 yaşını geçtiği takdirde İş Bankası’nın hesabı normal hesaba çevirdiğini de belirtelim.

ING Turuncu Hesap

ING de gençlerimizi bu hizmetten mahrum bırakmamış. Birikim hesabı adı altında Turuncu Çocuk Hesabı olarak açtığınız hesapta normal bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu hesaba ING’nin diğer alt birimdeki kartlarından da para aktarımı mümkün.

Akbank

neo Exi26 adı altında 16-26 yaş arasına banka hesabı açma imkanı veren Akbank, öğrenciler için eğitim kredisi çekme gibi birçok şeyi bu hesapta düşünmüş. Nakit para çekme ve limit dahilinde harcama yapma gibi temel işlemleri gerçekleştirebildiğiniz bu hesapta havale yaparken ücret ödememe gibi bir avantajınız mevcut.

TEB Bankası

Marifetli Hesap’ın alt birimi olarak çıkardığı TEB Global Genç Hesap projesiyle gençleri bu imkandan mahrum bırakmayan TEB bankası yine adının hakkını vermiş ve temel bankacılık işlemlerinin yanı sıra yurt dışında 50’den fazla ülkeden para çekme özelliğini de bu karta eklemiş.

Siz de bu bankalardan birine çocuğunuzla giderek ona banka hesabı açabilir ve geleceğe yönelik para yönetimi konusunda şimdiden kendisiyle baş başa kalmasını sağlayabilirsiniz.

Article Categories:
Finans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir